Główny szlak Kocich Gór w Obornikach Śląskich

Szlaki rowerowe są niezwykle atrakcyjną możliwością spędzenia wolnego czasu dla turystów z różnych stron świata. Warto zdecydować się na położone w województwie dolnośląskim (umwd.dolnyslask.pl) Oborniki Śląskie, gdzie znajduje się bardzo ciekawy szlak rowerowy. Jest to główny szlak Kocich Gór, który liczy sobie prawie 20 km. Nie jest to zbyt wymagająca trasa i nie posiada żadnych niebezpiecznych odcinków, co jest jej dużym atutem.

Po drodze mija się wiele ciekawych punktów, które warto bliżej poznać, dlatego taka wycieczka może potrwać nawet kilka godzin. Baza noclegowa w Obornikach Śląskich (meteor-turystyka.pl) umożliwia wypożyczenie sprzętu rowerowego na miejscu, więc nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Początek szlaku rowerowego usytuowany jest przed dworcem PKP. Stamtąd wyrusza się w stronę cyrków polodowcowych, a więc trzech niecek powstałych na skutek topnienia lodowców znajdujących się w podziemiach. Jednym z ciekawszych punktów na tej trasie jest także Dąb Napoleoński, a więc niezwykły pomnik przyrody, przed którym warto przystanąć na chwilę i zapoznać się z jego ciekawą historią. Znajduje się tam też Gnieździec, a więc bardzo malownicze trawiaste wniesienia charakterystyczne dla tego regionu turystycznego.

Jak widać warto się tam udać na wakacje lub urlop, ponieważ bardzo można na tym skorzystać, o czym wiele osób zdążyło się już przekonać na własnej skórze. Oprócz tego na uwagę na tym szlaku rowerowym zasługuje Dębowy Wierch, a więc stromy wierch, który usytuowany jest w lesie dębowym. Przy okazji można się tam odprężyć, zrelaksować i skutecznie wyciszyć na świeżym powietrzu. Baza noclegowa w tym mieście stale się rozwija i nikt nie powinien narzekać tam na nudę, której po prostu nie doświadczy. Dużym uznaniem na tej ścieżce rowerowej cieszy się też Ciemna Góra, a więc najwyższy szczyt górski w Kocich Górach. Warto tam przystanąć i rzucić okiem na otaczające turystów widoki, które są naprawdę piękne.

Duża liczba osób decydując się na wakacje szuka miast, w których mogą uskutecznić aktywny wypoczynek na szlakach rowerowych. Z racji tego warto wybrać zwłaszcza Oborniki Śląskie, bo to właśnie tam znajduje się szlak rowerowy posiadający na swojej trasie wiele ciekawych elementów związanych z tym regionem, z którymi można się dokładnie zapoznać. Jeśli lubicie rowerowe wycieczki to przypominamy o podróży do Unieścia (vega-wroclaw.com.pl), które zwiedziliśmy na dwóch kółkach.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>