Świeradów-Zdrój dla aktywnych

Świeradów-Zdrój to niewątpliwie miejscowość sprzyjająca aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury – zarówno latem, jak i zimą. Nic więc dziwnego, że każdego roku zjeżdżają tutaj osoby pragnące nie tylko podreperować stan swojego zdrowia na łonie tej urokliwej zdrojowej miejscowości, ale również pragnący aktywnie spędzić czas. Latem na tego typu turystów czekają tutaj rozliczne górskie trasy piesze i rowerowe, gdzie podziwiając urokliwy krajobraz możemy jednocześnie zrobić coś dobrego dla naszego zdrowia. Dla najmłodszych uczestników takich aktywnych wakacji, znudzonych długimi leśnymi spacerami, stworzono minigolfa, gdzie zarówno dzieci, jak i towarzyszący im dorośli mogą się oddać temu jakże wciągającemu sportowi.

Zarówno latem, jak i zimą na turystów czeka tutaj nowoczesna kolej gondolowa. Zimą co prawda korzystają  z niej głównie narciarze i snowboardziści, latem jednak również nie stoi bezczynnie, gdyż wtedy korzystają z niej spacerowicze, miłośnicy górskich wypraw oraz zaawansowani rowerzyści. Trasa kolei ma ponad dwa kilometry, co z kolei przekłada się na długość trasy zjazdowej zimą. Ma ona aż dwa i pół kilometra oraz bardzo zróżnicowany poziom trudności. Znajdą się tutaj zatem odcinki dla zaawansowanych narciarzy, jak i fragmenty tras dla początkujących. Panujący tutaj natomiast górski mikroklimat pozwala na dłuższe utrzymywanie się pokrywy śnieżnej, co z kolei pozwala na korzystanie z uroków sportów zimowych nawet do wiosny. Na terenie Świeradowa funkcjonuje również wiele wypożyczalni sprzętu sportowego, gdzie w atrakcyjnych cenach możemy wynająć zarówno sprzęt służący do uprawiania sportów zimowych, jak i na przykład rowery. Nie zabraknie tutaj również niezbędnych akcesoriów, takich jak kaski czy kijki. Nie ma zatem konieczności zabierania sprzętu ze sobą, co w przypadku większych rodzin może być dosyć kłopotliwe.

Baza noclegowa Świeradowa-Zdrój jest bardzo bogata i zróżnicowana – nic w tym zaskakującego zważywszy, iż obsługuje ona przyjeżdżających doń turystów w równiej mierze zimą co latem. O każdej zatem porze roku jest tutaj pełne obłożenie, dlatego też zdecydowanie bezpieczniej będzie wcześniej rezerwować noclegi. Świeradów-Zdrój bowiem nie narzeka na brak turystów. W centrum miasta gwarno i tłoczno bywa o każdej właściwie porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>