Weekend w Krościenku nad Dunajcem

Krościenko nad Dunajcem to wieś położona w Małopolsce, około 100 kilometrów od Krakowa. Jest to wspaniałe miejsce zarówna na krótki wyjazd jak i na dłuższy wypoczynek. Każdy kto był tam chociaż raz wie, że miejsce to stwarza wiele możliwości do spędzenia wolnego czasu, aktywności czy wypoczynku. Jeśli więc szukamy miejsca na wyjazd warto wziąć pod uwagę Krościenko.

Zacznijmy może od kwestii noclegów. Z tym z pewnością nie będzie tu problemu, ponieważ baza noclegowa tego typowo turystycznego regionu jest mocno rozwinięta. Oferowane przez Krościenko przytulne noclegi pozwalają turystom na swobodny wybór miejsca do spania. Czy to hotel, pensjonat czy może drewniany domek – każdy znajdzie coś dla siebie. Do jednej z największych atrakcji należą tu popularne spływy przełomem Dunajca. Podczas takiego spływu, flisacy przybliżają nieco historię oraz opowiadają liczne ciekawostki. Coraz większą popularnością cieszą się także spływy kajakami czy pontonami, tak zwany rafting.

Uroki tego miejsca można także podziwiać ze szczytów górskich. Krościenko jest świetnym miejsce startu wyprawy na Trzy Korony. Ze względu na umiarkowaną trudność trasy, warto się tam wybrać z całą rodziną. Z platformy widokowej znajdującej się na górze można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Nieopodal Krościenka znajduje się także Szczawnica. To bardzo znane miejsce na mapie turystycznej Polski. Tam możemy wybrać się do wąwozu Homole lub wypożyczyć rowery i bardzo przyjemną trasa udać się aż do Czerwonego Klasztoru. Poza tym, niedaleko Krościenka można również odwiedzić ruiny zamku w Czorsztynie czy zachowany zamek w Niedzicy. Tam warto skorzystać z możliwości przepłynięcia się statkiem czy odwiedzenia zapory. Również zimą możemy tu liczyć na wiele atrakcji dla miłośników białego szaleństwa.

Mnogość rozrywek oraz bardzo atrakcyjne położenie sprawiły, że Krościenko wraz z okolicą są wręcz obowiązkowym miejscem na turystycznej mapie Polski. Warto tam przyjechać, żeby dać się oczarować magii krajobrazów oraz odpocząć od codziennego tempa życia. W zależności od naszych upodobań możemy wypoczynek spędzić bardziej aktywnie (chodząc po górach, jeżdżąc kajakiem, rowerem) lub bardziej spokojnie (spływ Dunajcem, zwiedzanie zamków i warowni). Podsumowując, każdy kto był tam chociaż raz wie, że miejsce to stwarza wiele możliwości do spędzenia wolnego czasu, aktywności czy wypoczynku. Jeśli więc zastanawiacie się, gdzie spędzić najbliższy długi weekend polecamy wam malownicze Krościenko nad Dunajcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>