Z Darłowa na Bornholm

Co warto zobaczyć w Darłowie? Zapewne pierwsze co przychodzi nam do głowy to morze. I bardzo słusznie, bo Darłowo posiada do niego dostęp dlatego też bez problemu znajdziemy tam piękną, piaszczystą plażę i czyste, morskie powietrze z dużą zawartością jodu, którym warto pooddychać dla zdrowia. Może to jednak nie być łatwe, bo widoki zapierają dech w piersiach! Jest to doskonałe miejsce, by zadbać o swój relaks oraz zdrowie.

My Polacy, lubimy wakacje nad Bałtykiem, dlatego miejscowość ta jest niezwykle często wybierana przez turystów. Z uwagi na to polecana jest wcześniejsza rezerwacja noclegu z bazy Meteora. Darłowo to również port morski znajdujący się na Wybrzeżu Słowińskim w ujściu rzeki Wieprzy. Jest to port handlowy, rybacki i turystyczny. Przeładowuje się tam nawet kilkanaście tysięcy ton rocznie. Istnieje też oczywiście możliwość kupienia świeżo złowionej ryby prosto z kutra i zakosztowania nadmorskich smaków, których zwykle bardzo brakuje mieszkańcom centralnej i południowej części Polski.

Port ten jest również doskonale znany z realizowanych przez Koszalińską Żeglugę Pasażerską letnich rejsów turystycznych na duńską wyspę Bornholm. Rejsy odbywają się codziennie. Prom wypływa z Darłowa o 7 rano. O godzinie 11:30 przypływa do portu Bornholm. Od tego momentu mamy około 6 godzin na zwiedzanie tego pięknego miejsca. Rejs powrotny wypływa o godzinie 17:30 i około 22 przypływamy z powrotem do Polski. Jest to na pewno wielka atrakcja, kiedy spędzamy wakacje nad polskim morzem, ale jednocześnie możemy spędzić jeden dzień na takim zagranicznym wypadzie. Warto też nadmienić, że rejs promem jest przygodą samą w sobie i każdy, kto miał okazję ją przeżyć na pewno potwierdzi, że warto.

Pamiętajmy również, aby koniecznie zwiedzić Darłowo, bo to nie tylko baza noclegowa, ale także przepiękne miasto. Zachował się w nim typowo średniowieczny układ urbanistyczny z centralnie położonym głównym placem, czyli rynkiem. W śródmieściu znajdziemy również barokowy ratusz, w którym obecnie mieści się siedziba władz. Możemy również podziwiać pozostałości dawnych murów obronnych, czyli tak zwaną Bramę Wysoką. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o jedynym nad morzem gotyckim zamku, czyli Zamku Książąt Pomorskich, który pochodzi z XVI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>