Zabytki w Wieliczce

Wieliczka jest niewielką miejscowością usytuowaną na pograniczu Beskidu Wyspowego. Znajdziesz tu wiele atrakcji, które sprawią, że twój wypoczynek będzie niezapomniany. Jeżeli jeszcze nie masz planów na najbliższy urlop, to chociaż na kilka dni wybierz się do Wieliczki. Czekać tu na ciebie będzie doskonale zorganizowana baza noclegowa, na którą składają się zarówno kwatery prywatne o zróżnicowanym standardzie, jak i luksusowe hotele. Co roku Wieliczkę odwiedza bardzo wielu turystów, dlatego obiekt noclegowy warto zarezerwować jeszcze na etapie planowania wyjazdu. Kompletną bazę noclegową znajdziesz w internecie pod hasłem “noclegi Wieliczka”.

W Wieliczce znajdziesz wiele bardzo ciekawych zabytków. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście słynna Kopalnia Soli Wieliczka, która w ten region przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Zwiedzanie kopalni trwa około trzech godzin i dostępne jest przez niemal wszystkie dni w roku w ustalonych godzinach. Turyści indywidualnie nie są zobligowani do wcześniejszej rezerwacji wizyty. Do wyboru będziesz miał dwie bardzo atrakcyjne trasy – turystyczną i górniczą. Na tej pierwszej zwiedzanie odbywa się w sposób “tradycyjny” – przewodnik oprowadza grupę po najciekawszych komnatach solnych. Dużo więcej adrenaliny przysparza wędrowanie trasą górniczą. Już na początku wycieczki otrzymujesz strój oraz wyposażenie górnicze i możesz poczuć się jak prawdziwy robotnik podczas wachty.

Kopalnia Soli to jednak nie jest jedyne miejsce, które warto odwiedzić w Wieliczce. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli znajdujących się w Wieliczce jest Zamek Żupny. Początek jego powstania to przełom trzynastego i czternastego wieku. Od tego czasu był wielokrotnie przebudowywany, jednak pozostał zachowany obronny charakter budowli. Było to miejsce, w którym stacjonowali zarządcy kopalni w Wieliczce.

Przebywając w solnym mieście warto również zobaczyć niewielki drewniany kościółek pod wezwaniem świętego Sebastiana. Został on wzniesiony z drzewa modrzewiowego w końcówce szesnastego wieku. Wnętrze świątyni zostało przyozdobione polichromią Włodzimierza Tetmajera, która pochodzi z pierwszych lat dwudziestego wieku. Zwiedzając świątynię warto także zwrócić uwagę na obrazy namalowane w drugiej połowie szesnastego wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>