Zakopane dla zimowych sportowców

Nie trudno się domyśleć, że Zakopane jest idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Sprzyja temu ukształtowanie terenu oraz powstała tutaj wygodna i profesjonalna infrastruktura w postaci wyciągów, stoków w połączeniu z zakopiańską bazą noclegową oraz wypożyczalniami sprzętu. Zimowa Stolica Polski, bo tak właśnie nazywają ją Polacy, ma świetne uwarunkowania jeżeli chodzi o spadek terenu i oczywiście pogodę. Co daje nam klimat górski? Wysokość obniża temperaturę oraz sprawia, że jest tu więcej śniegu niż w innych położonych niżej rejonach, a to oczywiście doskonałe podłoże do uprawiania wszelkiego rodzaju zimowych sportów. Sezon trwa tu od listopada, aż do maja. Oczywiście wszystko zależy od pogody – bywały sytuacje, w których pierwsze zjazdy po stokach były możliwe już we wrześniu. Zakopane świetnie wykorzystało swój naturalny potencjał tworząc świetnie zlokalizowane noclegi oraz przede wszystkim trasy narciarskie oraz całą infrastrukturę sportową. Nie można jednak myśleć, że Zakopane to miasto typowo sportowe. Nie mniej jednak można tu robić wszystko czego pragnie nasza sportowa dusza i zacięcie. Oczywiście, jeżeli ktoś nie miał nigdy do czynienia z nartami, to nie ma się co martwić. Tutejsze stoki na Gubałówce czy Antałówce stworzono dla osób bez doświadczenia, chcących się nauczyć tego sportu. Wsparcia w tej kwestii dostarczają profesjonalni instruktorzy.

Zakopane jednak to nie tylko sztampowe i nudne znane wszystkim trasy. Można tutaj zaznać bardziej ekstremalnego w pełni legalnego sportu o nazwie ski-touring. Jest to jazda na nieoznaczonych stokach z grubą śnieżną pokrywą, a trasy mogą mieć nawet kilka kilometrów długości. Sport uprzyjemniają piękne widoki. Jeżeli cenimy dużą szybkość to mamy tu możliwość wyszaleć się na skuterach śnieżnych lub jazdy sankami na psim zaprzęgu. Są tutaj również organizowane różne imprezy mające na celu stworzenie kompilacji sportu i tradycji. Jedną z takim imprez są wyścigi sań z konnymi zaprzęgami. Oczywiście to tylko jedna z wielu imprez. Najbardziej popularnymi i znanymi na całą Polskę są tu Puchary Świata w skokach narciarskich lub Puchar Polski Kobiet w zjeździe na nartach. Doskonałe warunki pogodowe i ukształtowanie terenu to bez wątpienia największy atut jeżeli chodzi o sportowe Zakopane. Nic więc dziwnego, że zostało to wykorzystane komercyjnie i każdego roku jest tu ogromna ilość wczasowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>