Znamienici mieszkańcy Nowego Sącza – zarys turystyczny

W poszukiwaniu spokojnego miejsca na urlop z rodziną warto udać się do Nowego Sącza. To stare zabytkowe miasto położone jest w województwie małopolskim, w malowniczej Kotlinie Sądeckiej. Dodatkowym walorem jest atrakcyjne ulokowanie, pomiędzy dwiema rzekami Dunajcem i Kamienicy Nawojowskie. Jako ciekawostkę należy dodać, że z tego miasta pochodzą znane ze szklanego ekranu Majka Jeżowska, Krystyna Czubówna czy Józef Oleksy.

Piękno i zabytki docenili również reżyserzy filmowi, którzy wiele scen kręcili właśnie tutaj. Obiekty hotelowe Nowego Sącza (widoczne w Meteorze) w pełni mogą konkurować z najlepszymi miejscami nawet w Europie. Baza noclegowa zapewnia pokoje, które oprócz pięknych widoków, zapewniają komfort i swobodę. Nowocześnie wyposażone, gustownie urządzone i położone z dala od zgiełku lokale, stanowią idealne miejsce na odpoczynek. Dla wygody dorosłych w wielu hotelach przygotowano pokoje zabaw dla dzieci, a dla gości sale bilardowe, sauny i wiele innych atrakcji.

Nowy Sącz (zobacz w wikipedi) jest ciekawym miastem. Posiada swoje tradycje, obyczaje i kulturę. Może śmiało stanowić znakomitą bazę wypadową dla turystów i narciarzy, a także dla wszystkich, którzy lubią wypoczynek na świeżym powietrzu. Na miłośników górskich wędrówek lub rowerowych wypraw czekają zapierające dech w piersiach widoki. W wolnym czasie warto odwiedzić naszych sąsiadów, zwłaszcza, że do granicy ze Słowacją jest tutaj bardzo blisko. W poszukiwaniu mocniejszych wrażeń możemy wybrać się na ściankę wspinaczkową albo rozegrać wojnę na lasery w nowoczesnym obiekcie. Po wcześniejszej rezerwacji możliwe jest spróbowanie swojej celności na strzelnicy.

Pasjonaci przeszłości zainteresują się na pewno historią tego ciekawego miasta, które przed wojną było miejscem wielu kultur i religii. Żyli tutaj Polacy, Niemcy, Łemkowie i Żydzi. Do dzisiaj pozostały tylko nieliczne budowle z tego okresu. Warto wybrać się na spacer śladem sądeckich Żydów i zobaczyć jak żyli, pracowali i jak się modlili. Od dawna już Nowy Sącz uchodzi za zielone płuca miasta. Wiele kwiatów, krzewów i aranżacji roślinnych, aż do samej jesieni zachwyca każdego, kto tutaj przyjedzie. Zadbane parki stanowią wspaniałe miejsce na spacery, z dala od miasta. Może warto zatem już dzisiaj pomyśleć o rezerwacji wolnego miejsca i wyruszyć w podróż, której gwarancją jest odpoczynek i pełen relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>